První ročník se vydařil

15.11.2017

Předposlední zářijovou sobotu se sešlo 6 fotbalových družstev, aby změřily své síly na hřišti na Baních v rámci turnaje Stella cup, prvního z pravidelných ročníků turnaje pro hráče i hráčky fotbalu na Zbraslavi. Zajímavostí turnaje bylo stanovení věkového limitu pro muže nad 30 let, u aktivních hráčů nad 35 let. Ženám jsme limity nestanovovali.

Úvodem je potřeba si postesknout, že hřiště na Baních se potýká s nepravidelnými, leč poměrně častými návštěvami divokých prasat a nejinak tomu bylo i pár dní před turnajem. Nicméně i díky pomoci úřadu městské části se podařilo rozoraný pažit zarovnat a "odborná komise" tak mohla prohlásit hrací plochu za rovnoměrně hrbolatou po celé své ploše. Na hladký průběh zápasů a ducha fair play dohlížel profesionální rozhodčí. Nutno podotknout, že jeho zásahů do hry nebylo příliš potřeba, všichni aktéři pojali turnaj velmi ohleduplně. Za to patří všem zúčastněným velký dík! K dobrému počasí bylo připraveno i příjemné občerstvení, a tak početná skupina fanoušků netrpěla hladem ani žízní.

V turnaji šesti týmů se odehrálo celkem 13 zápasů, nejprve ve skupinách a následně vyřazovacím způsobem. Vítězi turnaje se stali hráči týmu s názvem FC ZPDH THC Zbraslav, který vznikl sloučením dvou týmů těsně před turnajem. I díky partnerům turnaje jsme mohli ocenit první tři celky a také udělit individuální ceny pro nejlepšího hráče, nejlepší hráčku, nejlepší brankáře i střelce.

Věříme, že se už příští rok na jaře podaří akci zopakovat s minimálně stejným zájmem fotbalových nadšenců jako letos v září.

■ Tomáš Bohatec, Martin Rytíř, Petr Košan (organizátoři turnaje)