Slunce, tráva, fotbal

09.06.2018

Divný nadpis, říkáte si. Ale na druhý ročník amatérského fotbalového turnaje už můžeme vzpomínat i takto. Přálo nám počasí, tráva se (tu a tam) i zelenala a šest fotbalových týmů přišlo změřit své síly na hřiště na Baních. Pravidla zůstala stejná jako v prvním podzimním turnaji.

Stejně složitý byl i terén a tak občas přinášel do hry nepříjemné či kuriózní momenty. Ale podmínky byly pro všechny stejné. Hrálo se s nasazením a zápalem, nechyběly emoce, hecování a na vše dohlížel přísný rozhodčí.

V turnaji šesti týmů se odehrálo celkem 13 zápasů, nejprve ve skupinách a následně vyřazovacím způsobem. Vítězi velmi vyrovnaného turnaje se stali hráči týmu KNP, kdy ve finále porazili tým Balón od nohy poměrem 1:0. Souboj o třetí místo vyhrál stejným poměrem FK Ovál nad Los Kopytos. Opět jsme vyhlásili a ocenili nejlepší tři týmy, hráčku i hráče, střelce i brankáře.

"Skokanem roku" se stal tým FK Ovál, kterému se po nevydařeném podzimu vyplatil pravidelný trénink a nejen, že v žebříčku postoupil na skvělé třetí místo, ale navíc se s 6 góly se stal nejlépe střílejícím týmem turnaje.

Další turnaj se koná již 22. září a tak neváhejte s přihláškou.:)

■ Tomáš Bohatec, Martin Rytíř, Petr Košan (organizátoři turnaje)