Fotbal potřetí

01.10.2018

Letošního podzimního turnaje amatérů ve fotbale se zúčastnilo sedm mužstev mužů i žen. S již tradičními věkovými limity pro muže se jedná o ojedinělý turnaj v našem regionu. Hřiště na Baních se nám podařilo připravit do přijatelné formy pro sehrání zápasů, byť v okolí probíhaly přípravy na dostavbu dětského hřiště v rámci participativního rozpočtu a dokonce i přes noční návštěvu divokých prasat. Bohužel zatím nedošlo na opravu a dostavbu oplocení plochy a tak je noc před turnajem vždy "napínavá". Nicméně vše dobře dopadlo!

Celkově se sehrálo 16 zápasů ( každý trval přibližně 15 minut ) a vítězem se stal tým Slavíci z Madridu, který byl složen převážně z řad rodičů kolem týmu mladších žáků SK Zbraslav. Podařilo se nám ocenit díky parterům nejen první tři celky, ale též i nejlepšího hráče, hráčku, brankáře i střelce. Na hladký průběh dohlížel profesionální rozhodčí, kterému kryl záda i jeden náhradník, kdyby se náhodou něco pokazilo.

Počasí nám také přálo, takže dorazilo i poměrně dost lidí fandit. Stánek s občerstvením stejně jako mobilní toalety jsou nedílnou součástí akce, aby byl její průběh co nejhladší a nejpříjemnější.

Nejlepší hráči a hráčky turnaje:

  • Nejužitečnější hráč/ka turnaje: Karolína Vošická (Sněženky a machři)
  • Nejlepší hráčka: Marie Ročovská (Balón od nohy)
  • Nejlepší střelec: J. Robles a Hurtík (Balón od nohy)
  • Nejlepší brankář: Lukáš Zich (Slavíci z Madridu )

Věříme, že se příští rok podaří akci zopakovat s minimálně stejným množstvím oceněných a počtem turnajů jako to je v letošním roce.

Další informace najdete zde: Jaro 2018